fbpx

5 nippi beebiraamatu tagantjärgi täitmiseks

Beebiraamat „Väike raamat minust“ on eeltäidetud ja hõlmab endas 0-7 eluaastat. Lapsevanem saab ise valida, kuidas raamatu kujundab, kas mälestusi üles kirjutades või pigem jutustab loo läbi fotode. Seetõttu võib raamatu täitmist alustada ka hiljem kui laps on juba vanem. Toome siinkohal välja 5 kasulikku nippi, mida silmas pidada raamatu täitmisel tagantjärgi.

Ja mis peamine – tehke seda koos lapsega!

1.Tutvu raamatuga 

Beebiraamat on ülesehitatud väga lihtsalt, et seda oleks kergem hoomata. Selleks tutvu esmalt raamatu tagaküljel oleva sisukorraga. Raamat on jagatud neljaks peatükiks:

I – Ootusaeg

II – 0-11 elukuud

III – 1-7 eluaastat

IV – Olulised eluetapid

2. Pane kirja faktid

Pane esmalt kirja iga elukuu ja aasta kohta käivad andmed (kalendrikuu, pikkus, kaal ja uus oskus/iseloom).

3. Alusta kirjutamisest

Lapsevanemate lehekülg, sugupuu ja beebi sünniandmed – neid on kerge meenutada ja üles otsida (nt haiglast antaval õnnitluskaardil on kirjas lapse sünniandmed ja googel abistab tähtkuju ning Hiina looma-aasta paika panemisel).

Edasi liigu raamatu täitmisel vastavalt soovile (beebipidu, esimene sünnipäev ja esimene ajajoon) – meie soovitus täida kõik tekstiline osa ära, kus on nö eeltäidetud küsimused ees.

4. Vali välja oluliseimad fotod

  • Emmest ja issist lapsepõlve foto (pildista näiteks üles mõnest vanast fotoalbumist)
  • Ootusajast foto (ka ultrahelipilt)
  • Esimene foto beebist (sünni lehele)
  • 1-11 kuu pildid (hoia sarnast joont. Nt vali välja ainult portreepildid või katsu jälgida oskust ja vali vastavalt uuele oskusele foto. Oskus: istun iseseisvalt – pilt beebist, kus ta istub põrandal)
  • 1-7 eluaasta fotod (hoia sarnast joont. Nt igal sünnipäevl tehtud tordiga pilt või mõni traditsiooniline foto, mida kipud igal aastal tegema- jõuludel, jaanipäeval või halloweenil)

Salvesta need kõik ühte kausta arvutis ja vii ilmutama. Elu lihtsustamiseks soeta endale fotoprinter, millega saad kõik pildid kas või otse telefonist välja printida. VAATA LÄHEMALT!

5. Leia ühtne joon

Mõtle välja, kuidas kujundad ülejäänud raamatu, kas pigem kirjutades ja meenutades vahvaid seiklusi või jutustad loo läbi fotode. Beebiraamat ei pea olema täis kirjutatud vaid võib vabalt esindada fotoalbumit.

Mõned näited:

  • Täida elukuude ja eluaastate leheküljed sünnipäeva piltide, õnnitluskaartide ja meenutustega
  • Kui reisite palju, siis on lihtne iga eluaasta võtta kokku reisiga ja seal tehtud fotodega
  • Pane kirja tähtpäevade meenutused (jõulud, aastavahetus, Vabariigi aastapäev, munadepühad, jaanipäev) ja lisa juurde pildimaterjal
  • Eluaastate vabadele lehekülgedele võid kleepida ka lapse joonistatud pildid
  • Iga elukuu või eluaasta juurde võid kirjutada häid soove ja mõtteid lapsele tulevikuks