fbpx

Kes on Little URBY taga?

Little URBY loojateks on kaks ema, Teily ja Merily. Neid ühendab ettevõtlus ja lapsed. Kahe peale kokku on neil 5 last ja Little URBYga on koos tegutsetud alates 2018-aastast.

Teily ja Merily tutvus sai alguse Audentese beebikoolis, nüüdseks juba 4 aasta tagasi, kuid suhtlus algas hiljem. Nimelt otsis Teily endale kedagi, kes tema loodud tootele videomaterjali aitaks luua. Merily oli nõus abistama ja kuna koostöö sujus kenasti, siis pea aasta hiljem aitas Merily ka antud toodet turundada. Hea klapi tõttu jõuti tootearenduseni ning arusaamiseni, et tuleks hoopis luua midagi uut kui hakata vana lõhkuma ning selle tulemusel sündis Little URBY.

Teily ja Merily peavad ennekõike kõige tähtsamaks hetkede püüdmist ja lastega koos veedetud aega.

Teily Allas

URBY karuema, kes viib, toob ja asjatab. Tabelid, hinnapakkumised ja majandamine on tema mängumaa.

“Minu teekond Little URBYni jõudis läbi beebiraamatu. Lühidalt algas kõik sellest, et teist poega oodates otsisin raamatut, kuhu kirja panna mälestusi beebi esimese eluaasta kohta. Kuna turul sellist beebiraamatut ei olnud, mida oleksin tahtnud täita, tuli see ise luua. Kogusin kokku hulga infot, mida üks beebiraamat sisaldada võiks ja nii jõudis Eesti turule esimene eestimaine beebiraamat 2015. aastal.

Aja möödudes ja laste kasvades tundsin, et olemasolev beebiraamat seab piirangud, sest sisu on loodud kuni lapse 1,5-aastaseks saamiseni. Arvasin algul, et kes see ikka viitsib täita raamatut kuni lapse viie aastaseks saamiseni, kuid Merily, kelle kutsusin appi beebiraamatud turundama, kurtis, et tal pole kohta kuhu oma kolmeaastase lapse vahvaid ütlemisi kirja panna. Samad mõtted olid ka minul ning nii algaski ühine teekond uue toote loomisel. 

Asusime arutlema võimalikku tootearenduse üle, aga puudus bränd, oli ainult üks toode. Mäletan hästi, kui Merily ütles, et mõtle nimi välja ja loome uue brändi. Nii ma siis asusingi nime kallale. Ma olin eelnevalt mõlgutanud kolm aastat mõtteid brändi nime üle aga tundub, et aeg oli nüüd alles küps ja ei läinud kaua kui nimi oli olemas. Tutvustades nime Merilyle, tekkis kiirelt ühine keel ja kujutluspildid, kus beebi linnaruumis maailma avastab.

Tehes sama asja, mida kord juba teinud varasemalt, tundsin end kindlalt. Teadsin, et saan ära kasutada oma kogemust ja juba loodud kontakte. Kogu asja ajamise juures ongi kõige keerulisem alustamine, kuid kui esimesed sammud on tehtud läheb edasine ludinal. Küll ma otsisin teadlikult partnerit kellega koos teha, sest üksi tehes tulevad piirid ette. Usun motosse, et “Üksi saab kiiremini aga kahekesi jõuab kaugemale”. Merilyga koostöö sujus ja ühel hetkel saidki meist ametlikult äripartnerid. URBY loomise puhul usaldasin Merilyle visuaalse poole, et ise keskenduda majandamisele. Selline koostöö on efektiivne ja tänaseks oleme suutnud juba terve aasta hoida brändi kulgemise teekonnal.”

Merily Loss

URBY maailma avastav linnabeebi, kellel on peas tuhandeid ideid ja visuaalne vaist need ära realiseerida.

“Urby tuli minu ellu läbi Teily. Ma olen sellist tüüpi inimene, kes vajab enda kõrvale planeerijat, sest muidu mu ideed võivadki jääda ainult pähe. Teily oli täpselt see puuduolev pool ja kui ta nime välja pakkus, siis hakkas minu mõte tööle. Me teadsime mõlemad, et bränd peab olema helge, valge, pigem minimalistlik ja nunnu – aga mis täpselt? Alustasime logost, esialgu plaanisime teenuse sisse osta, kuid ei tulnud seda õiget. Näitasin, siis Teilyle ühte varianti, mida ise katsetasin ja see sobis.

Sellest hetkest alates sai minust graafiline disainer URBYle. Enam polnud kahtlustki, et ka ülejäänud visuaalid ja tooted kujundan mina – aga ma ju ei oska? Ma ei olnud kunagi illustraatori programmis rohkem kui ringe ja ruute teinud. Rääkimata sellest, mis asi üldse on indesign ja trükifail. Minu jaoks algas väga põnev ja kiire periood elus, kus Youtube ning Google olid minu parimad sõbrad. Antud perioodil käisin muidugi ka palgatööl. Teatris etenduse ajal valguspuldi taga istudes ja oma märgusõna oodates võib vahest isegi 40 minutit vaba aega olla, et oma mõtteid vaikselt kirja panna. Mu kõrval oli helimees, kes joonistas alati etenduste ajal saalis istuvate inimeste profiile paberile ja üks hekt liitusin ka mina temaga, joonistades küll arvutisse ja hoopis lambaid ning jäneseid. Samal perioodil tuli mul ka oma ülikooli lõputööga vaeva näha, esmalt seda valguspildis kujundades ja hiljem kirja pannes. Seega oli unetuid öid palju. Tegelikult põletas see periood mu läbi ning peas hakkas vilkuma eredalt väljapääsu silt BEEBI. Tundsin, et teise lapse saamine rebiks mind lahti maailmast kus olin ületöötanud ning annaks võimaluse tegeleda maailmaga, mida olin loomas. Mõeldud, tehtud!

Kust tuli URBY karuke, värvid, materjalid ja kõik muu? Kes on mul külas käinud võib öelda, et URBY tooted sobivad mu koju ideaalselt. Eks üks mõjutaja on olnud kindlasti ümbritsev keskkond. Nurgelised detailid on kui valgusvihud perioodist, mil kujundasin paralleelselt fotokaarte ja valguskujundust oma lõputööle. Jänese, alpaka ja lamba valisin teadlikult, et oleks seos naturaalsete materjalide ja loomade vahel. Mis kasu on kaelkirjakust ja elevandist kui võib juba maast madalast lapsele õpetada, kust tuleb tema seljas olev kampsun. URBY karuke tuli lihtsalt kuskilt ajusopist ja asus koos kolme sõbraga betoonmägede vahel vantsima. Betoonmägede all pean silmas Mustamäge, Õismäge ja Lasnamäge, mida siis üritasin neutraliseerida looduse puudutusega. Tegemist on ju siiski little urban babyga ehk väikese linnabeebiga.

Muidugi on irooniline see, et isiklikult olen väga vastu asjade juurde tootmisele. Iga argument mõne Teily välja pakutud idee vastu on alati, et miks me toodame lisa, see ei too kasu kui ainult kahju loodusele. Seega kogu tegevus toimub läbi minu ökoloogilise pilgu. Little URBY on minu jaoks beebi, kellega koos kasvada ja areneda, eks näis kuhu me välja jõuame.”

Läbi Little URBY toodete soovivad Teily ja Merily aidata ka teisi lapsevanemaid eriliste hetkede kinni püüdmiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga