fbpx

Baby Shower – beebipidu enne lapse sündi

Baby shower, mis see veel on? Pidu emale enne lapse sündi ehk beebipidu. Eestis ei ole väga levinud selline beebipeo pidamine, kuna levib vanade uskumuste kohaselt ebausk, et veel sündimata lapsele ei tohiks asju kinkida/soetada.

Toome välja kolm mõtet, miks on hea pidada beebipidu pigem enne uue ilmakodaniku sündi kui vahetult peale sündi:

 • Esiteks vajavad beebid oma eluks mõningaid esemeid (vanker, riided, mähkmed jne). Teadagi, et lapseootel naisel on aega 9 kuud nende soetamiseks, kuid pigem võiks abistada lapsevanemaid juba enne sündi kui et kinkida asju katsikuks. Tuues juurde sipukaid ja bodysid, mida ema ilmselt on juba ammu mitu paari kappi varunud. Nii tarbime vähem ja mõistlikult!
 • Esimestel nädalatel soovivad naised taastuda ja harjuda uue olukorraga, mõnel võib see võtta lausa mõned kuud – seega suur katsikupidu oleks ilmselt kurnav. Esimene suurem pidu saab vast mööda saadetud mõne minisünnipäevaga, kuid varasemalt võiksid külalised uut ilmaimet käia vaatamas järgemööda ja tasapisi. Öeldakse ju, et 9 kuud kasvamist = 9 kuud taastumist!
 • Iga naine soovib oma ootusaega kuidagi jäädvustada ning baby showeri pidamine on selleks hea võimalus. Meisterdades fotosein, kaunistades ruum, leides endale kaunis ja sobiv riietus ning miks mitte ka fotograaf kutsuda peole.

Millal siis pidada seda beebipidu?

20nda nädala paiku saavad üldjuhul kõik lapsevanemad teada oodatava beebi soo. Selle puhul on hea võimalus teavitada ka teisi ning korraldada baby shower just siis. Laske kaasaga ka ennast üllatada ning arstil beebi sugu kirjutada ümbrikusse, avades see peol koos külalistega. 20nda nädala paiku on beebikõhuke veel üpriski väike ning võib-olla oleks mõistlikum pidada baby shower’it alates 30dast nädalast kui emal on veel jõudu ja jaksu igapäevastes tegemistes ja paras punu ka juba ees.

Ideid, kuidas kaunistada baby shower’it

Muuda pidu meeleolukamaks kaunistuste abil, aga kust leida ideid ja kaunistusi? Eestis võib baby shower’i kaunistuste leidmine olla veidike keeruline, kuid alati on võimalus ise meisterdada. Lähene asjale loovalt ja kogu mõtteid ka pinterestist. Little URBY annab sulle mõned nipid kaunistuste tegemiseks.

Õhupallid – heeliumiga täidetud õhupallid on vast lihtsaim viis loomaks ruumi meeleolu, kuid üpriski kulukas. Siin on sulle odav nipp: puhu õhupall täis, kinnita kinkepael, kleebi rulli keeratud paberteip õhupalli ülemisse otsa ja kinnita lakke = sama tulemus, mis heeliumiga, aga kordades odavam.

Lipukestest kett – seinal või üle terve ruumi rippuv kolmnurgakeste jada. Lihtne viis andmaks ruumile peo hõngu. Tee see ise ning lõika kolmnurkade asemel välja hoopis beebibodyde kujutised, tee augurauaga augud, aja nöör läbi ning riputa üles.

Peo jäädvustamiseks on hea luua fotosein – lõika välja erinevaid sõnu (beebi, baby, poiss, tüdruk jne) kleebi seinale ja olemas. Või riputa kangas/kardin ning kaunistada õhupallidega.

Mähkmetort – hea kaunistus peolauale. Ise endale tehes soeta väikeses suuruses mähkmed, kuid korraldades baby shower’it ja valmistades mähkmetorti kingiks soovitame pigem valida suurema suurusega mähkmed. Kuna ilmselt lapsevanematel on beebi esimeseks elukuuks kõik vajalik juba olemas. Mähkmetort ei pea koosnema ainult mähkmetest ning kui lapsevanem on otsustanud kasutada hoopis riidest mähkmeid ei ole mõtet talle tavalisi mähkmeid eriti kinkida. Tordi sisuks võib olla näiteks mõni pudel (lasteshampus), beebibodyd või lihtsalt rulli keeratud kangas, kattes ainult väliselt tort mähkmetega.

Söök – pannkoogihommik või vahvlipidu – kõlab ju nunnult ja maitsvalt. Miks mitte teha ka viineripirukaid, mis näevad välja nagu sissemähitud beebid või siis arbuusist meisterdada häll ja täita puuviljasalatiga. Sind abistab kindlasti googel ja pinterest.

Mida mängida ja külalistega koos ette võtta?

Little URBY toote valikust leiab beebipeo mängukaardid, kus on olemas ka küsimuste näidiskaart baby shower’i jaoks. Lastes külalistel ennustada tulevase ilmakodaniku sünnikuupäeva, kaalu, pikkust jne. Sama mängu saab uuesti mängida ka lapse esimesel sünnipäeval – ennustades siis näiteks tulevast ametit ja elukohta. Ennustatud sünnikaalu, pikkuse jne kaardid saavad tulevased lapsevanemad endile haiglasse kaasa pakkida, et neid peale ilmaime sündi üheskoos lugeda ja vaadata, kes millega kõige enam täppi pani. Veel leiab pakist beebibingo, nimemängu – lapsevanematele nime variantide juurde pakkumiseks ning sõnamängu, kus selgub kiireim pusade lahti harutaja. 

 

Haiglasse kaasa võtmiseks lase külalistel endile häid mõtteid ja soove kaasa kirjutada ning ära unusta ka nimemängu, sest sealt võid leida ideid nime panekuks. Korralda ka viktoriin, lapsevanemaks saades avastavad ema ja isa täiesti uue maailma ning miks mitte harida ja tutvustada seda ka oma sõpradega.

Jagame sinuga Little URBY koostatud viktoriiniküsimusi, mida võid julgelt oma beebipeol ära kasutada (kõik vastused on google abiga leitud ja ei pruugi olla päris tõesed).

 1. Mitu nädalat kestab rasedus? (9 kuud, 40 nädalat, 280 päeva)
 2. Millal ei loeta last enam enneaegseks? (alates 37+0)
 3. Mitu % lapsi sünnib õigeaegselt? (5%)
 4. Riigi poolne sünnitoetuse suurus? (320€)
 5. Lapsetoetus kuni 16a või kuni lapse gümn. lõpuni? (alates 2019 60€ kuus I ja II laps, alates III 100€)
 6. Palju läheb keskmiselt üks laps maksma ühe leibkonna peale ühes kuus? (280€)
 7. Mis kuudes sünnib kõige rohkem lapsi? (juunist-septini)
 8. Mitu last sündis Eesti aastal 2018? (14 270)
 9. Populaarsemad sündinud poiste nimed Eestis 2018? (Robin, Oliver, Mattias, Rasmus, Kristofer)
 10. Populaatsemad sündinud tüdrukute nimed Eestis 2018? (Sofia, Mia,
  Lenna, Maria, Emily)
 11. Kaua laguneb üks mähe looduses? (u 500 a)
 12. Palju mähkmeid tekitab üks beebi? (enam kui 5000tk)
 13. Mitu mähet kulub beebil päevas? (u 8tk)
 14. Keskmine mähkme tükihind? (u 0,20-0,30€)
 15. Riidestmähkmete tükihind? (10-30€)
 16. Tavamähkmete aastane raha kulu? (u 1000-1500€)
 17. Riidestmähkmete aastane raha kulu? (u 785€)

 

Kinginimekirja koostamine, kas see on vajalik?

Little URBY soovitab koostada kinginimekiri selleks, et vältida üleliigseid ja ebavajalikke asju. Nii hoiame keskkonda ja mõtleme rohkem läbi soetavad asjad, sest ei ole mõtet koguda kappi seisma 10 ühes suuruses beebibody, kui kasutust leiab neist ainult viis. Koostades kinginimekiri näiteks google.docsi on võimalik seda jagada külalistega, kes saavad antud faili redigeerida vastavalt soovile ning märkida ära asjad, mis on juba soetatud.

Baby shower’i kinginimekiri (Little URBY koostas nimekirja asjadest, mida võiks vajada üks vastsündinu, eeldades, et lapsevanemad vankri, turvahälli ja voodi soetavad ise)

 • Mähkmed – alati vajalik kingitus. Muidugi kui lapsevanem on otsustanud riidest mähkmete kasuks, tasub kinkida hoopis neid (keskmine hind umbes 20€). Tava mähkmete puhul valmista kindlasti mähkmetort, ühe mähkmepaki keskmine hind on umbes 15€. Lisaks võib kinkida juurde ka mähkmisaluse ja pepukreemi.
 • Esimesed riided haiglasse kaasa – beebipoodides müüakse ka juba valmis komplekteeritud komplekte, kuid komplekti võib ka ise kokku panna. See peaks sisaldama õhukest mütsi, õhukesi toakindaid, sokke, body ja sipukaid.
 • Vannitarbed – vann, käterätik, termomeeter, vannipiim, beebi kehaõli, vannipart.
 • Üleriided – vastavalt aastaajale võib beebi vajada ka soojemaid riideid. Suvel võib selleks olla meriinovillane kombinesoon, kuid talvel mõni pakesm variant koos sooja mütsi, kinnaste ja kapukatega.
 • Voodipesu, lambanahk, beebitekk/ tegelustekk, turvahälli soojakott.

 

Meeleolukat pidu ja uute mälestuste loomist!

Beebipeo mängukaardid

 • Ennustusmäng
 • Beebibingo
 • Sõnamäng
 • Nimemäng
OSTA KOHE