fbpx

Uute mähkude pesemine

Riidest mähkmed vajavad enne kasutusele võttu korralikku pesu, sest muidu nad ei toimi!

 

Little URBY taskumähe koosneb kattest ja sisust.

Kate on valmistatud PUL-kangast (loomakestega) ja mikrofliisist (valge). Pese kate esimest korda peale ostu sooritamist korralikult tavalise sooja veega, kas käsitsi või masinas koos teise pesuga (40°C), ilma vahenditeta.

Sisulapp koosneb bambuse-söe mikrofliisist. Olles hea imavusega ning kuivades seetõttu veidike kauem kui näiteks marli või frotee. Pese esimesel korral kas käsitsi sooja veega ja lase ära kuivada. Seejärel jäta lapp likku ning pese uuesti käsitsi, ilma vahenditeta. Teine variant on pesta kaks korda masinas koos teise pesuga, aga jäta pesuvahend sel korral panemata.

Miks me soovitame pesta ilma vahenditeta?

Erinevad pesuvahendid kipuvad ladestuma kangastesse kui neid ei loputata piisavalt. Ainete ladestumisel ja näiteks uriiniga kokkupuutel tekib kergesti väga ebameeldiv lõhn. Tegelikult ei haise see piss vaid hoopis pesuvahend, mis on jäänud välja loputamata. Teisel juhul põhjustab ainete ladestumine kangas lekkimist ehk kangas muutub vett-tõrjuvaks, kuna pesuvahendis on teatud aineid, mis seda soodustavad.

Kuivata õhu käes pesurestil/nööril!

Mähkmete sissetöötamisel lase kuivada neil õhu käes, see muudab kanga jäigemaks. Kuivatisse võib panna ainult sisulappe! Teada võiks, et kuivati muudab kangakiu pehmeks ja vett-tõrjuvaks, seega lappide kuivatis kuivatamine võib põhjustada lekkeid. Jäta meelde, et katet ei tohi panna kuivatisse (PUL-kangas, see kilene ühelt poolt, sulab ära, mõraneb või tuleb lahti), radiaatoril kuivatada ega ka põrandaküttega põrandal

Kui ei jaksa nii korralikult enda mähkmeid ettevalmistada, siis pese nad lihtsalt käsitsi sooja veega läbi, ilma vehnditeta ja võta kasutusse. Kuid ole valmis leketeks, see on täiesti normaalne esialgu, sest kangad toodetakse ikka nii, et nad tõrjuksid vett mitte ei imaks!

Mähkmete pesemine peale kasutamist

  • hoiusta määrdunud mähet nt VILDIST KOTIS
  • pese käsitsi sooja veega või masinas (40°C-60°C)
  • ilma vahenditeta – usu meid veest piisab
  • plekke aitab eemaldada kattelt sapiseep
  • või kuivamisel päike

 

Loe lisaks ka RIIDEST MÄHKMETE KKK postitust