fbpx

Perekond H2O

Saame tuttavaks perekond Vesidega. TV3 saate “Naabrist Parem” 2019 hooaja võitjateks hääletati instagramis tuntud kui KristeljaHendrik. Little URBY märkas selle perekonna sarnast värvi armastust ühes meiega koheselt ning siin nad nüüd on läbi Kristeli silmade.

 

1. Oleme neljaliikmeline perekond, kuhu kuuluvad kuldsete kätega mama- ja papabear, nüüdseks pea 9kuune väike Villiam ning meie pere printsess, neljajalgne Rio.

2. Te saite Eestis tuntuks tänu TV3 saatele “Naabrist parem”. Mis oli sel
teekonnale kõige keerulisem? 

Kusjuures midagi väga keerulist niimoodi tagantjärgi mõeldes väga ei meenugi. Kokkuvõttes oli see teekond pigem lihtne kui raske, kuigi esimestel nädalatel, kui käsil oli saunaehitus, siis mõtlesime küll, et appiiiii, tahaks lihtsalt kodus lebotada, mitte jälle ehitama minna. Ja kuna ma olin ka rase kogu selle teekonna vältel, siis söök pidi ikka koguaeg käe ulatuses olema.

3. Jaga mõnda sisekujundus nippi/trendi lastetoa kujundamisel.

Ma ennast viimaste trendidega polegi veel kurssi viinud, aga ise eelistan pigem mahedamates toonides lastetuba, sest mänguasjad ise on juba piisavalt kirjud. Ja ilmselt üritaks Villu tuppa erinevaid arendavaid ja loovaid tegevusi koondada (maailmakaart, onn, ronimissein, tööriistade laud jms), et laps saaks lasta kujutlusvõimel lennata ning ei tekiks tunnet, et on väikses toas ja hakkab igav.

4. Mis on must have lastetoa sisustuselement?

Enda lapsepõlvest mäletan, et selline vaip, kus olid autorajad, oli ikka tõeline hitt. Ja tänapäeval on neid õnneks nii ägedaid ja stiilseid, et emmel silm puhkab ja lapsel tegevust kui palju.

5. Mis on sinu jaoks kõige raskem emaks olemise juures?

Langetada õigeid otsuseid ja ennast mitte ära unustada. Üritan küll piisavalt lugeda ja saada aru, mis lapse arengule parim on, aga reaalses elus ei õnnestu alati kõik. Ning ühtlasi on üsna keeruline mudilase kõrvalt endale aega leida. Kui aus olla, siis need vähesed hetked, kui olengi eemal olnud, siis tegelikult on lapse igatsus juba nii suur, et selline nokk kinni, saba lahti olukord.

6. Milline on sinu lemmik asi/parim avastus titemaailmast?

Oi, ma selle kohta peaksin ilmselt eraldi pika postituse tegema, sest me oleme nii paljudest asjadest vaimustuses. Alustuseks Doona+ turvahäll, millel on rattad kohe all ning väiksematest asjadest on nt ZaZu beebi rahustaja Suzy täiesti asendamatud.

7. Milliseid mähkmeid kasutate? 

Mul oli küll enne Villu sündi plaanis hakata kasutama kohe riidest mähkmeid, kuid see algus oli meil “piimapangaga” üsna keeruline nii, et päriselt jõudsime umbes 4-5 kuu paiku riidest mähkmeteni alles. Nüüdseks on meil mõned Little URBY mähkmed ning kuna suvi on tulemas, siis lisandusid meie mähkmeparki ka värvilisemad ja ilusate mustritega Bare&Boho mähkmed. Little URBYd nt kuivavad kiiremini, seega sobib alustamiseks super hästi (hommikul jalga, pesed käsitsi ära ning ôhtul jälle on sama mähe võtta). Vahepeal oli meil ka üks TotsBotsi krõpsudega mähe, aga kui laps hakkas roomama, siis hakkasid krõpsud kõhtu kraapima nii, et need lükkasime kõrvale.

 

8. Mida sa kindlasti soovitad teha koos beebiga?

Palju kvaliteetaega koos veeta ning pakkuda hellust ja armastust. Mitte unustada ennast nutiseadmetesse vms, samas kui laps tahab/vajab tähelepanu.

Lisaks käime Villiamiga regulaarselt ujumas, sest tahaks talle võimalikult varakult juba tervislikke eluviise tutvustada.

9. Kas täidate ka beebiramatut?

Väga piinlik on tôdeda, aga hetkel on elutempo üsna kiire meil olnud, sest üritame siin mônda aega juba oma korterit müüa, seega pole veel jõudnud täitma hakata. Aga lapse aastaseks sünnipäevaks tahaks esimese osa ikka ära täita ning õnneks saab telefoni abiga kõik oskused ja esimesed kikud kuupäevalise täpsusega üles otsida.

10. Milline on olnud kõige meeldejäävam minisünnipäev siiani?

Me kusjuures ei olegi seni ühtegi minisünnipäeva otseselt tähistanud, vaid vanaema&vanaisa on siin külas käinud, seega midagi ekstra meeldejäävat pole. Piltide pealt on ikka vahva vaadata, kuidas iga kuu on uued oskused juures lapsel.