fbpx

Kuidas tähistada minisünnipäevasid?

Minisünnipäevade tähistamine lapse esimesel eluaastal – miks see vajalik on?

“Veel eelmisel kuul mu beebi ei osanud roomata, nüüd juba istub ja käputab – appi kuhu see aeg küll kaob?” Kas kõlab tuttavalt? Selleks, et mitte unustada neid väikeseid tähtsaid hetki on emadel hea võimalus teha kokkuvõtteid iga kuu kohta, jäädvustades uusi saavutusi fotode abil. Minisünnipäeva tähistamine ei pea olema suur pidu, piisab ju ainult pikkuse ja kaalu üles märkimisest ning foto tegemisest. Muidugi võib meisterdada ja küpsetada, eks see ole iga emme enda valik. Little URBY ja Eesti emad toovad välja 5 erinevat moodust, kuidas tähistada minisünnipäevasid.

1. Beebi koos kuu numbri fotokaardiga

Lõbus ja lihtne viis, kuidas igakuist sünnipäeva tähistada on pildistada beebit koos fotokaardiga. Oma kogemusest kirjutab Katre: “Minu lapse perearst on siiani mulle pakkunud täpselt beebi minisünnipäevaks uut visiidiaega, seega oleme saanud ilunumbrid õigel päeval. Kodus teen beebist koos vastava kuu numbri fotokaardiga pildi, mille saadan pikkuse ja kaaluga kõikidele vanavanematele meilie. Fotokaardi raamin pildiraami ning asetan terveks kuuks kamina sirmile seisma. Ikka on neid, kes tulevad külla ja uurivad kui vana see beebi juba on, siis viipan kaminale ja kõik saavad oma vastuse. Minule sobib fotokaartidega minisünnipäevade tähistamine kõige enam, sest ajakulu on maksimaalselt 5 minutit”

2. Beebi koos numbriga – lähene loovalt ja meisterda number ise

Emme kellel on aega meisterdada lähenegu asjale loovalt, moodustades uue kuu number kätte juhtuvatest asjadest. Miks mitte enne jõule vormida number piparkookidest, munadepühade paiku šokolaadimunadest, suvel jäätistest või lilleõitest, sügisel värvilistest lehtedest, sõbrakuul südamekest jne.

3. Lisa fotole number ja tekst mõne äpi abil

Ilmselt kõige lihtsam viis on kasutada mõne äpi abi ja paigutada fotole vastava kuu number. Little URBY soovitab sul kasutada canva.com veebilehekülge, see on täiesti tasuta ja ime lihtne abimees.

4. Küpseta numbri tort

Carmenile meeldib küpsetada ja tema otsustas iga minisünnipäeva hommikuks maitsva numbri kujulise kringli küpsetada. Kellele kringel ei maitse, võib ka küpsisetordi laduda. 2 kuu vanust beebit on veel lihtne koos tordiga pildistada, aga mida vanemaks ta saab seda keerulisemaks see ilmselt muutub ja lapsevanem peab valmis olema selleks, et üks hetk tahab see väike marakratt tordiga 1:0 teha.

5. Beebiraamat ja beebi koos vastava kuuga

Märkides beebiraamatusse vastava kuu uusi saavutusi ja ilunumbreid oleks mõistlik ka sellest tegevusest pilti teha. Mirjam jagas meile oma kogemust: “Leppisin endaga kokku, et igal minisünnipäeval täidan beebiraamatut, sest muidu vajub see mul unustuste hõlma. Tõdesin, et tahaksin seda täitmist ja uusi saavutusi kuidagi ka sotsiaalmeedias jagada. Nii tegingi pildi koos beebi ja täidetud raamatuga, siis said ka vanavanemad ja teised emmed jagada õnnesoove ning omi saavutusi vastava postituse all.”

Kõik 11 minisünnipäeva ei pea olema ühtemoodi, kuid Little URBY soovitab valida kõige lemmikum viis ja teha seda alati siiski sarnaselt. Esimese aasta möödudes on hea kõik fotod järjest üles riputada ja võrrelda pisemaidki muutuseid. Emme Sandra jagas meile oma lugu: “Otsustasin igal minisünnipäeval oma Riccost teha pilti halli voodilina taustal. Ostsin talle 3 ühte värvi bodi suurustes 0-3, 3-6 ja 6-12 ning tegin alati foto vertikaalselt. Esimesel päris sünnipäeval riputasin kõik fotod ülesse ja lisasin juurde kuu numbrid – külalistel oli väga vahva vaadata Ricco arengut ja saavutusi.”

BEEBIRAAMAT

“Väike raamat minust”

FOTOKAARDID

“Minisünnipäevade ja hetkeemotsioonidega fotokaardid”