fbpx

Tagasiside URBY mähkule

Küsisime oma armsatelt mähkme kasutajatelt, et mida nemad arvavad Little URBY riidest mähkmetest. Jagame mõningaid mõtteid ka siia. 

Kui sa veel ei kasuta URBY mähkut ja kahtled, kas proovida, siis loodetavasti postituse lõppu jõudes oled ümber mõelnud ja vajutad sildile OSTA SIIT! 

Miks? Sest sinu esimene samm, aitab päästa maailma!

Instagram: NaabristParem Kristel & Hendrik

Kuna meie beebi on suht kribu, tegi esimesel katsetusel URBY mähku tema pepu nii suureks, et body ei mahtunud alt kinnigi. Tegin küll väikese pausi, aga proovisin mõne aja pärast uuesti ja enam ei olnudki vaja nii palju trukkida, istus jumala hästi. Isegi peale nr 2 ei teinud ta teist nägu ja tsillis rahulikult edasi. Proovisime ka krõpsuga mähkmeid, aga kui beebi hakkas rohkem ringi liikuma hõõrusid krõpsud kõhu katki, seega trukid on paremad. Peale kasutamist pesen kohe käsitsi ära ja headel päevadel saan sama mähet lausa 2 korda kasutada. Kõige suurem pluss on see, et nr 2 häda haisu ei ole peaaegu üldse tunda, samas ühekordsega tunneb seda lausa teise tuppagi. Nüüd mõtlengi, et peaks URBY mähkusid juurde tellima, kuna ülejäänud firmad on ikka veidi liiga kirjud meie maitsele.

Instagram: Deivia

Riidest mähkmed on tänapäeval nii kvaliteetsed ja ilusad, et pole ühtegi põhjust maailma ühekordsetega reostada. Oleme käinud mitmel reisil – ka teisel pool maakera ja ainult riidest mähkmetega. Ajutiselt saab hakkama ka käsitsi pestes, aga tavaliselt pesen 60 kraadi ja tavalise pesupublriga. Katteid ei tohi panna kuivatisse ega radiaatoritel kuivatada, aga kui on kiire, siis siusid võib kuivatisse panna. Katted kuivavad tegelikult niikuinii kiiresti. Meie pere on lummatud riidest mähkmete kvaliteedist – kvaliteetsed mähkmed ei leki ja on lapse nahale paremad kui ühekordsed. NB! Kilest mähkmetes sisalduv keemia, mis pissi endasse kogub on peamine mähkmelööbe tekitaja.

Proovisin pesta ka URBY mähkut 60 kraadiga, esialgu hakkas see mul lekkima.  Kangas ei ole küll peale pesusid kahjustunud, aga jalgade vahelt õmbluse juurest lekib. Kuna järsku hakkasid ka teised mähkmed, mis mul siiani ei lekkinud, samast kohast lekkima, võis asi olla hoopis pesuvahendis, mida kasutasin. Vahetasin Mayeri pesuvahendi välja ja sain asja korda.

Kõige lemmikumad ja vastupidavamad on minu kogemuse järgi SmartBottomsi katted ja veel meeldivad Milovia katted ning taskumähkmed.

Instagram: Annela Kams

Meie peres on üks 1a2k tüdrukutirts, kellel oleme kasutanud riidest mähkmeid ca üks aasta. Oleme siiani mehega väga rahul mähkmete kvaliteediga ja üleüldse oleme õnnelikud, et otsustasime keskkonnasõbralikuma valiku kasuks. Alguses ostsime erinevaid kasutatuid mähkmeid, et aru saada, millised sobivad meie beebile ja meile endale kasutamiseks kõige rohkem. Oleme mitmeid firmasid läbi proovinud ja lõppude lõpuks on sõelale jäänud taskumähkmetest Baba&Boo, Alvababy ja Little URBY. Katetest kasutame Milovia firmat ning kõige rohkem meeldivad bambusest sisud, lisaks olen ise ostnud Abakhanist fliisisriiet ja fliislapid välja lõikanud – neid kasutan katetega koos, et tagada kuiv pepu.

Sisude ja mähkmete päevane kogus sõltub imiku vanusest, meil on see aja jooksul kõvasti muutunud. Alates 5. elukuust alustasime potitreeninguga, mis on väga edukalt läinud ning tänaseks kasutame päevasel ajal peamiselt ainult potitreeningpükse. Öiseks kõige paremaks komboks on meil Milovia kate+fliislapp+Pop-in söega lisaimu, mille sees on Baba&boo valge bambusest sisu või Pop-ini bambusest sisu.

Pesemise kohta ütleks nii palju, et igaüks leiab ilmselt katse-eksitus meetodil kõige sobilikuma rutiini. Riidest Mähkmete KKK FB grupis on palju sõnavõtmiseid sellel teemal. Meie kasutasime alguses pesuvahenditest Totsbots pulbrit või Mayerit, kuid need tekitasid kergeid probleeme beebi nahale. Nüüdseks kasutame Arieli pesupulbrit ja oleme väga rahul. Mustad mähkmed kogume pesukorvi, millel on õhuaugud ja siis 2-3 päeva tagant peseme mähkmeid ja sisusid. Sisud viskan vahest ka kuivatisse (madalal temperatuuril), aga üldiselt kuivatame pesurestil.

Little URBY taskumähet oleme kasutanud ca 2 kuud, need on väga sarnased Alvababy taskumähkmetele, kuid pisikeste erinevustega, mida tunned kui kasutama hakkad. Disaini poolest on tõesti väga kenad ja minimalistlikud, samas lapsele rõõmutekitavad – tunneb ära loomakesed mähkmel.

Instagram: s.m.lifewithbaby

URBY mähku juures meeldib mulle väga skandinaaviapärane ja sooneutraalne disain, selliseid riidest mähkmeid pole turul just palju. Lisaks muidugi ka materjalid, mida on väga kerge puhastada. Riidest mähketele tekivad ilmselgelt kõige raskemini eemaldatavad plekid, kuid tänu tumedale sisule ja spetsiaalsetele materjalidele olen siiani suutnud sapiseebiga mähkme täiesti puhtaks saada. Muidu kasutame topeltkrookega mähkmeid kuid URBY mähkme kroogitud servad on nii tugeva kummiga ja pingul, et seal lekkimisohtu pole. Probleemiks on osutunud vaid see, et URBY mähe on lühem kui meie teised riidest mähkmed ning seetõttu jätavad tugeva kummiga servad lapse jalgevahele randid. Üldiselt on riidest mähkutamise puhul minu jaoks suurimaks proovikiviks kakaste mähkmete käsitsi pesemine, kuna nii määrdunud mähkemte otse pesumasinasse viskamine oleks masina jaoks hukatuslik. Veel üks positiivne külg riidest mähkutamise juures: see utsitab varakult potitreeninguga alustama. Igal juhul vähem mähkmeprügi maailma!

Instagram: Mer(ily)ten

Meie pere katsetas riidest mähkmeid esimest korda u 5 aastat tagasi. Sel ajal eriti infot nende kohta ei liikunud, aga kuna me ühest kaltsukast mõned kasutatud mähkmed leidsime, mõtlesime proovida. Mähkmed lekkisid ja nende pesemine tundus nii tobe ning palju ebamugavam kui ühekordsete kasutamine, seega sinna need ka jäid. Oma teise poja sünnieel, meenusid mulle riidest mähkmed ja ma asusin kohe guugeldama. Infot riidest mähkmete kohta oli palju, ajas lausa pea sassi. Kuidas siis nüüd ikkagi alustada ja mida kasutada. Tegin valiku taskumähkmete kasuks ja olen siiani nende juurde jäänud. Meie pere reisib väga palju ning seetõttu on oluline, et mähkmed puhastuksid kergesti ja kuivaksid kiiresti. Minu lemmikuteks osutusid peamiselt hiinast tellitud mähkmed ja ka Alvababy omad. Oluline on veel, et imav sisu oleks tume (bambuse-söe), sest nii kuivab ta kiiremini ning plekke pole ka näha. Katte materjal peab aga olema õhuke ja kergesti puhastuv, sest pesen meie mähkmeid ainult käsitsi ja peamiselt külma veega. Little URBY mähku on täpselt selline nagu varasemalt ise kokku olin kombineerinud. Reisides ideaalne kaaslane, sest sobitub oma disainiga ka iga teise riideesemega kokku. Soojas kliimas viibides panengi beebile selga ainult mähkme ja pluusi ning seetõttu on hea kui mähe ise on maitsekas ning nunnu.

Hoolime koos ja loome oma lastele parema tuleviku!

URBY mähku

  • Taskumähe
  • Kaasas bambuse-söe imu
  • Kergesti pestav
  • Kiiresti kuivav
  • Trukkidega ehk sünnist-potini
  • Sooneutraalne
  • Mõistliku hinnaga
OSTA SIIT