fbpx

Munade värvimine lapsesõbralikult

Värvime mune lapse- ja loodussõbralikult. Little URBY jagab 3 nippi, kuidas oma munavaagen sel aastal värviliseks muuta lihtsalt, kiirelt ja lapsesõbralikult. Ökolt munade värvimine on palju lõbusam ja loovam kui uhkete toiduvärvidega mässamine. Kui oled üks nendest, kes väldib poes käimist, siis nüüd ongi hea võimalus katsetada munade värvimist kodus leiduvate vahenditega.

1. Vutimunad (lihtne, kiire, mugav)

Kui sul ei ole aega ja tahtmist köögis eksperimenteerima hakata, siis vutimunad on juba oma välimuselt parajalt krutskeid täis, et sinu söögilaual ilutseda. Pealegi maitsevad nad ime hästi ning mahuvad ka pisematele kenasti pihku. Keeda 4 minutit ja valmis nad ongi.

2. Vana hea sibulakoortega värvimine

Vaja läheb:

  • sibulakoori
  • marlit/puuvillast kangast
  • nööri/niiti

Pane muna ümber sibulakoored, kata tihkelt riidega ja seo kõvasti kinni. Keeda 8 minutit.

Mida teha kooreta sibulatega? Eks ikka“Prantsuse sibulasuppi” !

 

3. Munade värvimine looduslikult

Looduses leidub palju pigmenti andvaid aineid. Sega keev vesi koos söögiäädikaga ja lisa soovitud värvi andev toiduaine.

Näiteks:

kollane = kurkum

lilla/sinine = kirss

rohekas = punane kapsas

pruun = must tee/ kohvi

roosa = peet / jõhvikas

hallikas-sinakas = mustikas

 

Ja muidugi võiksid lapsed anda veel viimase lihvi ning mune täiendada vahvate silmade, suude ja muude joonistustega. Värvides neid looduslikult ei jää munad kleepuma ega  muuda käsi värviseks ning isegi suhu sattumisel ei ole vaja muretseda, et vastu vaataks türkiissinise suuga väike põngerjas.

Püüa need hetked kinni ja jaga ka meiega!

Taaskasuta munakarpi ja kaunista sellega oma pühadelauda. Aseta karbipõhja sammal ning pehmele samblavaibale lisa munad. Lihtne, kiire, ilus.

PS: Kasuta Little URBY fotokaarte pühadeajal lauakaunistusena, leia üles kõik jänkud!