fbpx

10 kasulikku nippi beebiraamatu täitmisel

Beebiraamatu „Väike raamat minust“ täitmine on lihtne. Lapsevanem saab ise valida, kuidas raamatut täita, kas mälestusi üles kirjutades või jutustades loo läbi fotode. Piisavalt on jäetud ruumi loominguliselt lähenemiseks. Toome siinkohal välja 10 kasulikku nippi, mida silmas pidada beebiraamatu täitmisel.

1. Hoia beebiraamat nähtaval

Nii on raamat kogu aeg käeulatuses haarata ja iga pisemgi detail lihtne sisse kanda.

2. Tutvu beebiraamatu sisuga enne kasutamist

Alustades täitmist juba lapseootuse ajal, omad paremat ülevaadet ja oskad valida lähenemisnurka (kirjavormi, kujundamis stiili).

Enne beebi sündi on hea ära täita esimene peatükk: Ootusaeg. Peatükk sisaldab emme ja issi lehekülge, sugupuud, ootusaega ja beebipidu. Seda täites, mine korra ka neljadasse peatükki ja täida “Kooli” leheküljel  vanemate kooli andmed.

3. Täida raamatut ühes vormis

Kasuta, kas “mina” või “lapse” vormi.

  • “mina” vormi kirjutamisstiili näide: “Täna jõin esimest korda tassist”.

  • “lapse” vormi kirjutamisstiili näide: “Laura jõi täna esimest kord tassist”.

4. Soovitatavalt täida raamatut trükitähtedega

Nii saab laps oma raamatut juba võimalikult varakult ise lugema asuda ja käekiri on lihtsamini loetav ka 20ne aasta pärast.

Vanaema tarkus: Mida rohkem me neile pilte näitame ja mälestusi räägime, seda enam suudame tehtut päriselt nende mälus elavana hoida.

5. Kasuta ühte ja sama pastapliiatsit

Visuaalne pilt raamatus on sel viisil ilusam, ühtlasem ja selgem.

6. Täida raamatut jooksvalt

Nii on lihtsam järge hoida ja täidetut sotsiaalmeedias jagada.

7. Tähista minisünnipäeva

Pane iga kuu minisünnipäeval kirja vastava kuu andmed (pikkus, kaal ja uus oskus), lisa ka foto kus peal on lapse vanus. Kasuta selleks näiteks Little URBY minisünnipäevade fotokaarte.

8. Ilmuta või prindi pildid kohe

Tänapäeval on olemas suur valik koduseks kasutamiseks fotoprintereid. Ka Little URBY tootevalikust leiad fotoprinteri Selphy-1300, millega saab pilte printida otse oma nutitelefonist.

Kui printerit ei ole, süstematiseeri fotod igakuiselt arvutis kaustadesse. Ilmuta pildid korraga näiteks esimesel sünnipäeval ja kleebi juba varasemalt kirjapandu juurde.

9. Ilmuta pilte eri suurustes

Kui oled pigem fotodega loo jutustaja, võib ruumi raamatus väheks jääda. Ilmutades pilte eri suurustes, on võimalik 4 pildi asemel hoopis 8 fotot ühele lehele ära mahutada. 

Kasuta näiteks canva.com-i, et 10 x 15 mõõdus fotole kaks pilti ära mahutada. 

10. Võimalusel jäädvusta igakuine foto sarnaselt

Pane tähele, et 0-11 elukuude tiitelleht on sarnane, koosnedes – fotoalast, pikkusest, oskusest ja kaalust.

Jäädvusta lapsest foto ühe nurga alt ja sarnase taustaga. Sel viisil on hea esimese aasta möödudes võrrelda igat pisematki muutust. Veel katsu pildile jäädvustada uus oskus (nt 7 kuu vanuselt roomab, 8 kuu vanuselt istub, 9 kuu vanuselt seisab jne)

Loe beebiraamatu sisust, nimest, disainist ja tootmisest lähemalt:

Beebiraamat “Väike raamat minust”