fbpx

Päikeseline Mari-Liis

Little URBY toob päikese sinu tuppa koos Mari-Liis Suvega

 

1. Kirjelda paari lausega kes sa oled ja millega tegeled.

Olen Mari-Liis Suvi ja viibin lapsehoolduspuhkusel ning naudin iga hetke, mille saan koos perega veeta. Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuriteadus eriala ja töötanud turundusvaldkonnas. Lapse kõrvalt tegelen hobikorras sotsiaalmeediaga.

2. Millal said emaks ja kellele?

Meena sündis 2.02.2019. Minu lemmik mitme tähendusega kuupäev!

3. Kas pidasid ka baby showerit/katsikut? 

Sisimas arvasin, et baby shower läks minust vaikselt mööda ja ega ise ka kellelegi ütlema ei hakanud, et tahaks beebipidu. Ühel õhtupoolikul sain aga maailma kõige armsama üllatuse osaliseks – üllatus beebipidu! Mul läks ikka jupp maad aega, et arusaada, mis toimub ja imestusest ülesaada. Peaaegu kõik minu kõige kallimad sõbrannad olid kokku tulnud ja vaeva näinud. Palju head sööki, lõbusad mängud (ennustamised, küsimustikud, toiduproovimised jne) ja rohkelt kingitusi kõhupreilile. Mul ei lähe kunagi meelest sõbranna poolt salaja tehtud pilt kui me kooki sõime ning minu lauaks oli minu enda kõht.

Katsikud pidasin käsikäes enda sünnipäevaga (6.04) kui ka koduremont oli peaaegu valmis saanud, vähemalt külalisi kannatas juba kutsuda.

4. Kuidas tähistas teie pere Meena minisünnipäevasid?

Minisünnipäevad olid meil väga tagasihoidlikud, kuid kes alati helistasid, olid vanavanaema ja vanavanaisa. Ise püüdsin ka järjepidevalt pilte teha, kuid vahel läks sellega veidi lappama ja tuli natuke patustada.

5. Kas käisite/käite kuskil emme & beebi trennis, beebikoolis või
muusikaringis?

Meena oli peaaegu 3 kuune kui hakkasime käima titejoogas (Päikesetants), kus käisime iga nädal kuni aastaseks saamiseni. 3 kuuselt alustasime ka ujumas käimist (samuti Päikesetants), kus käime siiani iganädalaselt (va koroona ajal). 7 kuuselt lisandus juurde ka iganädalane muusikatund (Väike Muusik, Nõmme Kultuurikeskuses), kus samuti käime siiani, kuid mis koroona tõttu on pausil.

6. Kas täitsid oma lapsele beebiraamatut ka? 

Jaa, üks armsamaid raamatuid kogu eluks! Täitmist alustasin suure hurraaga. Kõige lihtsamad olid esimesed kuus kuud. Pärast seda tekkis rohkem pause ja pidi palju tegema niiöelda tagant järgi. Suureks abimeheks oli kindlasti see, et hoidsin raamatu alati suurestoas nähtaval ja käepärast. Mitmed esimesed teod (keeramine, roomamine, käputamine, söömised jne jne) said ka pildis/videos jäädvustatud, seega oli lihtne ka neid tagantjärele kirja panna.

7. Kas oskad jagada mõnda vahvat nippi beebiraamatu täitmise kohta, et
motiveerida ka teisi emmesid?

Minu puhul töötaski kindlasti see, et raamat oli suurestoas kapi peal ja ma ei pidanud seda kunagi kusagilt ekstra otsima hakkama vms. Abiks tulevad ka kindlasti telefoni tehtud märkmed, pildid ja videod, millelt on kuupäev näha + perele/sõpradele saadetud videod/pildid aitavad tagantjärele märkmeid teha.

8. Ennusta Meenale tulevikku: kus ta elab (linn/riik)? kellena töötab/amet?
mitu last tal on? elukaaslase/abikaasa nime esimene täht?

Loodan, et tal avaneb võimalusi reisimiseks, kuid pere loob ikka Eestis.Tema unistustele ma kätt ette ei pane ning aitan ja toetan teda kõiges. Meena on väga taibukas, nagu teema insenerist/disainerist issi. Mina tahtsin kunagi arhitektiks saada ja Meenat kujutaksin sellena ette küll. Lapselapsi võiks olla üks kuni mitu, kindlasti ka koer! Heh, äkki Meena jätkab ka pere M tähe traditsiooni ja toob M tähega mehe majja.

Kas sinu lapsel juba on oma raamat?

  • 0-7 eluaastat
  • eeltäidetud
  • piisavalt ruumi fotodele
  • minimalistlik, aga nunnu
vaata siia