fbpx

MEIE BEEBI päevik

Lapseootust kogeb iga naine omamoodi. Sel perioodil tekib palju uusi mõtteid ja tundeid, millele tähelepanu pöörata. Ideaalne koht ootusaja üles märkimiseks on väike taskumärkmik MEIE BEEBI päevik.

Päevik on TASUTA saadaval järgmistes Eesti haiglates/sünnitusmajades (küsi oma ämmaemandalt): 

+ võimalik saada TASUTA kaasa ka meie e-poest koos mõne teise tootega.

Päevikust leiad 10 lehekülge oma raseduse üles märkimiseks. Need 10 kuud on jaotatud ka trimestrite kaupa ning igalt leheküljelt leiad mõttetera vastava kuu kohta. 

Mida kirjutada? Tänaseks juba pisikese Marta ema jagab meile väljavõtet enda päevikust:

6. kuu

“Ämmaemand arvas, et mu kehakaal on tõusnud pisuti liiga palju ja suunas mind tegema glükoositesti. See on mu senise elu kõige rõvedam hommik, kuna see testi tegemine eriti mõnus just ei olnud. Käisin sel kuul ka esimest korda rasedate treeningus. Siiani sain veel tava trennides kaasa teha, aga nüüd hakkab mu pumps mind juba veidi segama. Teavitasime ka sõpradele oma beebi sugu väikese soolaleiva-/beebipeoga. Küpsetasin koogi, mille värvisin seest toiduvärviga roosaks, nii et kui külalised siis kooki sööma asusid said nad teada, et meil tuleb pisike tirts. Tegin ka esimese ostu – meriinovillase vaarika roosa kombe, see oli nii armas, et ei suutnud seda poodi jätta.”

Päevikus on ka haiglakoti pakkimiseks nimekiri. Haiglakoti võiks valmis pakkida raseduse viimasel kuul, sest iial ei tea millal asjaks võib minna. Päevikust leiad väikesed soovitused, mida tasuks arvesse võtta. Näiteks paki kaasa vahetusjalanõud ka oma kaaslasele. Beebile pole palju asju vaja piisab paarist mõnusast tudukombest. 

Beebile vajalike asjade nimekirjast leiad üksnes kõik esmavajaliku, ilma milleta ilmselt tõesti beebi hakkama ei saaks. Mida vähem seda parem – eks? Beebile asjade soetamisel, pea lihtsalt meeles, et ta kasvab kiiresti ja pigem vajab oma vanemate lähedust kui uusi uhkeid asju. Ühtlasi leiad päevikust ka kingi ideede jaoks tühja ala, kuhu soovid ja mõtted kirja panna, et siis vajadusel neid edastada.

Peale beebi sündi saad kirja panna tehnilised andmed (sünniaeg, -kell, -pikkus, -kaal), tema nime ja veel iseloomulikke tunnuseid. Terve lehekülg on jäetud sünniloo kirja panekuks. Siin näide väikese Frederiku sünnist:

 “Meie pisikesel Frederikul hakkas järsku kiire siia ilma tulekuga. Rasedusnädalaid oli ees 37 ja ise veel ei kippunud sünnitama, aga pisike ei arvanud nii. Ärkasin öösel veede tuleku peale, mille värvus ei olnud just õige ja kiirustasin haiglasse. Haiglas saime vaevu 5 minutit oldud kui juba tundsin, et nüüd ta siis tuleb. Kuluski veel natuke kui tema pehme ja sooja naha enda rüppe sain. See tunne oli midagi uskumatut, et kirjeldamiseks ei jätku sõnugi”

Päevikust leiab veel vajalikeks toiminguteks ajajoone ja nimekirja. Ajajoonelt leiab õiges järjekorras info rasedusperioodi kui ka järgneva perioodi kohta. Näiteks, millal peaks minema naine dekreeti, millal saab võtta isapuhkuse päevi, millal algab vanemapuhkus jne. Vajalike toimingute nimekiri abistab äsja sünnitanud naist. Seal on väljatoodud kõik toimingud, mis tuleks nüüd peale beebi sündi ära teha, näitkes: beebile nime panek, lasteaia koha registreerimine, vajalike toetuste registreerimine jne.

Edasist elu beebiga saab samuti päevikusse kanda. Ruumi on küll vähe, aga miks mitte kasutada seda lisaks väikese päevikuna beebiraamatu kõrval, kuhu jooksvalt uusi mõtteid, saavutusi, vahvaid tegemisi ja ütlemisi kirja panna. Päevikut on hea kaasa võtta ka reisile, et siis hiljem meenutused raamatusse ümber kanda. 

Millal alustada lisatoiduga? Või millal tuleb esimene vaktsiin? Kõik selle leiab samuti MEIE BEEBI päevikust. Lisaks on olemas veel hambakaart kuhu saab kanda kuupäeva täpsusega hammaste tuleku. 

Beebipäevik on ilmunud tänu koostööpartneritele ja raseduspäevik tänab teid:

* Pampers – mugavus ennekõike
* V Spa – lõõgastavad protseduurid
* Selver – e-Selver
* BabyCool 100% mahe beebitoit
* Johnson’s Baby – õrna naha hoolitsus
* Tervis24.ee vajalikud vitamiinid
* Zoya Eesti ohutu beebile – ilu naisele
* Helios kirjastus – kasulikku lugemist
* Suukool teadlik suuhügieen
* Relaxmom – pesud ja riided rasedatele ning lastetoamööbel
* Mumm perekeskus – võimlemistunnid, loengud
* Lastekohvik Domino – kohvik lastega ja peopaik
* Maarja Viisileht Photography – ootusaja ja beebi pildistamine
* HypnoBirthing – Pehme Sünni Kool – positiivse sünnikogemuse saamiseks
* TUDU – naturaalsetest materjalidest lasteriided
* Emake.ee – riided emale ja lastele
* ja meie Little URBY kes on projekti teostaja

  • Kui on soov uue trüki ilmumisel koostööpartneriks hakata, siis palume võtta ühendust info@littleurby.com

PS: Tagakaant võid kasutada fotokaardina!

Küsi TASUTA raseduspäevikut MEIE BEEBI päevik oma ämmaemandalt või saa kaasa meie e-poest mõne ostuga.

Vaata siia