fbpx

Kuidas teha ise oma lapsest jõulufotot?

Jagame sulle 5 kasulikku nippi perfektse jõulufoto saamiseks. 

Sa vajad: last, midagi, millega pildistada (telefon või fotokaamera), päkapikumütsi, jõulutulesid, tekki/lina, kamapalle.

1. Sea valmis pildistamise paik

Hea oleks kui teed seda üksi (st ilma lapse juures olekuta), muidu kaob kogu võlu ja uue koha avastamise õhin veel enne foto tegemist ära. Kasuta pleed-tekki (lina), et varjata kappi või muud taustal olevat objekti. Soovitame kasutada pigem pleedi, sest see loob meeleolu oma läike ja vormiga. Aseta see nii, et ka maapind oleks kaetud.
PS: päevavalguses tulevad alati paremad fotod, kasuta seda nii palju ära kui saad.

2. Pane laps riidesse

Enne pildistama asumist, pane lapsele selga riided, mis sobivad punase päkapikumütsiga. Jäta pigem uhked sitsid-satsid ning kikilipsud lisamata, kuna need hajutavad lapse tähelepanu ja pigem segavad. Usu meid, päkapikumüts on juba niigi paras segav faktor.

3. Seadista kaamera juba enne lapse paika sättimist ära

Esimesed 2 minutit peaksid olema talle põnevad ehk siis parim aeg mil pildistada. Pane telefon/kaamera juba enne lapse toomist valmis, et siis sellel hetkel kui pildistama asud ja lapse paika oled sättinud, see kohe haarata.

4. Jõulutuled päästavad päeva                (omal vastutusel)

Laps hakkab tüdinema ega püsi üldse paigal? Appi tulevad säravad jõulutuled. Millisele lapsele need ei meeldiks? Arvesta sellega, et ilmselt ta sikutab-sakutab neid ning pistab suhu. Jälgi, et see ohtlik ei oleks!

5. Kamapallid

Head väikesed abimehed, mis ei hakka fotol maapinnal vedeledes silma. Lapsel on tegevust ja sinul rahulikult aega leidmaks õige nurk ja kaader.

Mida teha hea fotoga? Kas teadsid, et meie e-poest leiad jõulupostkaardi, oma lapse pildi ja nimega. Mõtle kui tore üllatus oleks vanavanematel leida postkastist oma lapselapse pildiga jõulutervitused.