fbpx

Kuidas alustada beebiraamatu täitmist?

Beebiraamatu täitmine paralleelselt koos sinu lapse kasvamisega võib esmapilgul tunduda tüütu lisa tegevusena. Tehes täitmine enda jaoks aga nii lihtsaks kui võimalik, täitub raamat justkui iseenesest. 

Jagame sulle 5 lihtsat nippi, mida teha enne beebiraamatu täitma asumist.

1. Koonda fotod

Ilmselt teed sa oma beebist fotosid nutitelefoniga. Nii võib juhtuda, et sul on ühest hetkest 20 pilti, millest tegelikult 2 on täiuslikud. Sorteeri oma telefonis olevad fotod – st kustuta udused ja vali välja parimad kaadrid. Parimat aega selleks ei ole, tee seda mõnel vabal hetkel, miks mitte siis kui imetad last.

2. Pane teemapunktidena kirja tegevused/saavutused/mõtted

Asudes sorteerima tehtud fotosid, hakkab samal ajal ühtlasi ka meenuma, mis möödunud kuul tehtud sai. Kasuta paberit ja pliiatsit, märkmikku või nutitelefoni ja pane eelnevalt kirja tegevused, saavutused ja mõtted, mida beebiraamatusse vastava kuu juurde märkida soovid. Hea on eelnevalt läbi kirjutada, sest nii saad käekirja harjutada ja kaob ka hirm raamatusse teksti kandmise osas (äkki läheb midagi sassi). PS: eeltööd tehes, märgi ka nende punktikeste taha foto, mis vastava tegevusega võiks kokku minna. Beerimaatusse kirjutama ja kleepima hakates leiad kiirelt ülesse õige foto ja tegevuse. 

Näiteks:

  • Käisime maal vanavanaema juures (foto – kus Aron on koos kitsega)
  • Aron hakkas roomama u augusti alguses (joonistan ise roomava beebi silueti)
  • Suve lemmik tegevus oli rannas käimine (foto – Pärnu rannas tehtud, see kus kühvlit käes)

3. Täida BEEBIRAAMATUT igal minisünnipäeval 

Ühe kuu kokkuvõtet on oluliselt lihtsam teha kui võtta kokku terve suvi. Luues endale harjumuseks igakuine täitmine minisünnipäeva lähistel, tänad sa hiljem ennast ja tänab sind ka laps kunagi, et nii detailselt oled suutnud tema tegemised mälestustena talletada.

Igal uuel kuul tulevad ka uued numbrid, seega on hea need kohe sisse kanda ning eelnev kuu jutu ja fotodega ära täita. Vaata siit VLOGIST, kuidas Merily oma beebiraamatut täidab. 

Kui arsti juures mõõtmas ja kaalumas iga kuu ei käi, siis saab ka koduste vahenditega selle tehtud. Näiteks mõõda pikkust mõõdulindiga ja kaalu saad teada kaaluga (kaalu esmalt ennast ja siis ennast koos lapsega). “Ilunumbrid” ei pea ju olema täiesti täpsed. Piisab ka ainult täisarvudest (68cm ja 8kg).

4. Ilmuta fotod – lõika parajaks ja paiguta leheküljel

Enne fotode kinni kleepimist ja teksti kirjutamist, soovitame paigutada fotod lihtsalt paberile. Nii saab mängida ruumi ja värvide tonaalsusega. Kui alustada ühest nurgast kleepimist ja kohe kirjutamist, võib juhtuda, et kõik ei mahugi ära. Kui targalt paigutada, mahutab üks lehekülg 6 fotod (10×7,5 cm) ehk 3 tavafotod. Vaata taaskord Little URBY VLOGist, kuidas mahutab ja paigutab Merily fotosid. PS: igakuine fotode ilmutamine võib olla tüütu, selleks soovitame sul endale soetada kodune fotoprinter, millega fotosid printida otse telefonist. Little URBY kasutab Canon Selphy 1300 fotoprinterit – kiire, kvaliteetne ja mugav.

5. Hoia BEEBIRAAMATUT ümbrises kapikese peal koos päevikuga

Hoides oma lapse beebiraamatut nähtaval kohal, meenub see sulle tihedamini ja nii ei unusta sa läheneva minisünnipäeva eel seda täitmast. Hoides seal lähedal ka väikest päevikut, näiteks MEIE BEEBI päevikut, mida saab kasutada märkmikuna ja kirja panna jooksvalt mõtteid ja saavutusi, mida hiljem raamatusse tahaksid lisada.

Eriti hea on veel hoiustada raamatut ja päevikut personaliseeritud VILDIST RAAMATU ÜMBRISES. 

See kotike mahutab endas palju ja sinna on hea torgata õnnitluskaarte või olulisi meeneid jooksvast kuust. Hoiustades seal ka pastakat, liimi ja kääre on kõik vajalikud asjad raamatu täitma asumisel ühes kohas.

Niisiis haara raamat, paber ja pliiats ning asu mõtteid koondama, kui su lapsel aga ei ole veel oma beebiraamatut, siis telli SIIT. 

Sinu laps tänab sind kunagi!

Beebiraamat “Väike raamat minust”

Täiendav info:

  • kõvakaaneline (kraapimiskindel)
  • liimköide (mahutades palju fotosid / rebenemiskindel)
  • formaat: 290×240 mm
  • 75 lehekülge
  • keskkonnasõbralik paber
Tutvu tootega