fbpx

Kuidas alustada beebiraamatu täitmist?

Beebiraamatu täitmine paralleelselt koos sinu lapse kasvamisega võib esmapilgul tunduda tüütu lisa tegevusena. Tehes täitmine enda jaoks, aga nii lihtsaks kui võimalik – täitub raamat just kui iseenesest. 

Jagame sulle 5 lihtsat nippi, mida teha enne beebiraamatu täitma asumist.

1. Koonda fotod

Ilmselt teed sa oma beebist fotosid nutitelefoniga. Nii võib juhtuda, et sul on ühest hetkest 20 pilti, millest tegelikult 2 on täiuslikud. Sorteeri oma telefonis olevad fotod – st kustuta udused ja vali välja parimad kaadrid. Parimat aega selleks ei ole, tee seda mõnel vabal hetkel, miks mitte siis kui imetad last.

2. Pane teemapunktidena kirja tegevused/saavutused/mõtted

Asudes sorteerima tehtud fotosid tuleb hõlpsasti ka meelde, mis möödunud kuul tehtud sai. Pannes kirja tegevused, saavutused ja mõtted, mida beebiraamatusse vastava kuu juurde märkida soovid on oluliselt lihtsamt neid ka reaalselt sinna raamatupaberile kanda. PS: punktikese taha on hea märkida ka foto, mis vastava tegevusega võiks kokku minna.

Näiteks:

  •  Käisime maal vanavanaema juures (foto – kus Aron on koos kitsega)
  • Aron hakkas roomama u augusti alguses (joonistan ise roomava beebi silueti)
  • Suve lemmik tegevus oli rannas käimine (foto – Pärnu rannas tehtud, see kus hoiab käes kühvlit)

3. Täida BEEBIRAAMATUT igal minisünnipäeval 

Ühe kuu kokkuvõtet on oluliselt lihtsam teha kui võtta kokku terve suvi. Luues endale harjumuseks iga kuine täitmine minisünnipäeva lähistel tänad sa hiljem ennast ja tänab sind ka su laps kunagi, et nii detailselt oled suutnud tema tegemised mälestustena talletada. Uuel kuul tulevad ka uued numbrid, seega on hea need kohe sisse kanda ning eelnev kuu jutu ja fotodega ära täita. Kui arsti juures mõõtmas ja kaalumas iga kuiselt ei käi, siis saab ka koduste vahenditega selle tehtud. Pikkust mõõda mõõdulindiga ja kaalu saad teada kaaluga (kaalu esmalt ennast ja siis ennast koos lapsega). “Ilunumbrid” ei pea ju olema täiesti täpsed piisab ka ainult täisarvudest (68cm ja 8kg).

4. Ilmuta fotod – lõika parajaks ja paiguta leheküljel

Enne fotode kinni kleepimist ja teksti kirjutamist, soovitame paigutada fotod lihtsalt paberile. Nii saab mängida ruumi ja värvide tonaalsusega, kui alustada ühest nurgast kleepimist ja kohe kirjutamist võib juhtuda, et kõik ei mahugi ära. Kui targalt paigutada mahutab üks lehekülg 6 fotod (10×7,5 cm) ehk 3 tavafotod. Vaata Little URBY VLOGist, kuidas mahutab ja paigutab Merily fotosid. PS: iga kuine fotode ilmutamine võib olla tüütu, selleks soovitame sul endale muretseda kodune fotoprinter, millega saad fotosid printida otse telefonist. (LINK)

5. Hoia BEEBIRAAMATUT ümbrises kapikese peal koos päevikuga

Hoides oma lapse beebiraamatut nähtaval kohal, meenub see sulle tihedamini ja nii ei unusta sa läheneva minisünnipäeva eel seda täitmast. Hoides seal lähedal ka väikest päevikut näiteks MEIE BEEBI päevikut, kuhu saab kirja panna jooksvalt väikeseid mõtteid ja saavutusi on hiljem raamatu täitmine lihtsam. Eriti hea on veel hoiustada raamatut ja päevikut personaliseeritud VILDIST RAAMATU ÜMBRISES. See kotike mahutab endas palju ja sinna on hea torgata ka õnnitluskaarte või olulisi meeneid jooksvast kuust. Hoiustades seal ka pastakat, liimi ja kääre on kõik vajalikud asjad raamatu täitma asumisel ühes kohas.

Niisiis haara raamat, paber ja pliiats ning asu mõtteid koondama, kui su lapsel aga ei ole veel oma beebiraamatut, siis telli SIIT. 

Sinu laps tänab sind kunagi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga