Baby shower, mis see veel on? Pidu emale enne lapse sündi ehk beebipidu. Eestis ei ole väga levinud selline beebipeo pidamine, kuna levib vanade uskumuste kohaselt ebausk, et veel sündimata lapsele ei tohiks asju kinkida/soetada.

Toome välja kolm mõtet, miks on hea pidada beebipidu pigem enne uue ilmakodaniku sündi kui vahetult peale sündi:

 

  • Esiteks vajavad beebid oma eluks mõningaid esemeid (vanker, riided, mähkmed jne). Teadagi, et lapseootel naisel on aega 9 kuud nende soetamiseks, kuid pigem võiks abistada lapsevanemaid juba enne sündi kui et kinkida asju katsikuks. Tuues juurde sipukaid ja bodysid, mida ema ilmselt on juba ammu mitu paari kappi varunud. Nii tarbime vähem ja mõistlikult!
  • Esimestel nädalatel soovivad naised taastuda ja harjuda uue olukorraga, mõnel võib see võtta lausa mõned kuud – seega suur katsikupidu oleks ilmselt kurnav. Esimene suurem pidu saab vast mööda saadetud mõne minisünnipäevaga, kuid varasemalt võiksid külalised uut ilmaimet käia vaatamas järgemööda ja tasapisi. Öeldakse ju, et 9 kuud kasvamist = 9 kuud taastumist!
  • Iga naine soovib oma ootusaega kuidagi jäädvustada ning baby showeri pidamine on selleks hea võimalus. Meisterdades fotosein, kaunistades ruum, leides endale kaunis ja sobiv riietus ning miks mitte ka fotograaf kutsuda peole.